هر آنچه لازم است در مورد آبنما سنگی بدانید

آبنماها از محبوب ترین موارد برای دکوراسیون های بیرون از منزل هستند و در میان انواع آبنماها ، آبنماهای لاشه سنگی برای فضای بیرون از منزل شما مناسب ترند.آبنما سنگی ، آبنمایی است که از آن میتوان برای طراحی فضای خارج از منزل ، استفاده کرد.البته این نوع آبنما بیشتر برای فضاهای باز ایده آل است ، زیرا آبنما لاشه سنگی ماننده سنگ های کوهی رود خانه ای ومالون، در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم است.

وقتی می گوییم آبنمای لاشه سنگی ماندگاری آن در سال های بعدی ، در فصل زمستان حتماً آن را تخلیه کنید ، سپس پمپ و هر سیم کشی دیگر را درون آن بیاورید.این باعث افزایش عمر آبنما شما می شود.

مزایای نصب آبنما سنگی

وقتی آبنما سنگی را در حیاط و یا باغ و ویلای خود نصب می کنید ، از مزایای بیشماری بهره مند می شوید.آنها آرامش بخش و به راحتی ساخته می شوند.آنها به خوبی با طیف وسیعی از مناظر و طرح ها سازگار هستند.

هنگام طراحی باغ ، شما به دنبال زیبایی و آرامش هستید.نصب آبنما سنگی ، یک راه حل عالی برای جمع کردن این دو عنصر اساسی کنار هم است ، مخصوصا اگر فضای کمی در دسترس باشد.

نکات اساسی در مورد مراقبت از آبنما سنگی

تمیز کردن و مراقبت از انواع آبنما مثل آبنما سنگی و آبنما موزیکال بسیار مهم است.برای اینکه آبنماها مدت طولانی عمر کنند و سالها به درستی کار کنند ، نیاز به مراقبت دارند.

بسته به اندازه و سبک ، آبنماها باید هر یک تا سه ماه تمیز شوند تا از ایجاد جلبک ها در درون آنها جلوگیری شود.آبنماهای بزرگتر را میتوان کمتر از یک بار یا دو بار در هر فصل از سال تمیز کرد.آبنماهای سنگی نیز نیاز به تمیز کردن دارند ، این شامل جدا کردن پمپ و تمیز کردن داخل آن است ، چون ایجاد جلبک ها می تواند پمپ را مسدود کند.امن ترین راه برای تمیز کردن آبنما سنگی در فضای باز ، استفاده از یک برس تمیز کننده ، مواد شوینده و آب گرم است.

 

تعمیر و نگهداری پمپ

پمپ در اصل قلب آبنما است.اجازه ندهید که پمپ شما خشک شود.اطمینان حاصل کنید که پمپ هنگام کار کاملاً در آب فرو رفته است تا از آسیب موتور جلوگیری شود.خاموش و روشن کردن مکرر آبنما ، برای پمپ خوب نیست و باید از آن جلوگیری کرد.اگر شما برای مدت زمان طولانی از شهر خارج می شوید ، حتماً پمپ خود را جدا کنید ، مگر اینکه یک واحد پر کننده خودکار نصب شده باشد.

جلوگیری از ایجاد جلبک

جلبک ها در نور روشن سریع رشد می کنند ، بنابراین ایده خوبی است تا آبنمای سنگی در سایه باشد.جدا از این ، تغییر آب در چشمه در هر ماه به کاهش رشد جلبک ها کمک می کند.تمیز کردن با سفید کننده ، آب لیمو یا سرکه نیز می تواند به جلوگیری از رشد جلبک کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست