آبشار های صخره ای در بسیاری از موارد از نظر جلوه و ظاهر با آبشارهای طبیعی برابری می کنند . این آبشارها تداعی کننده زیبایی طبیعت هستند و به فضا رنگ و بوی تازه ای می بخشند . به دلیل رطوبتی که در فضا ایجاد می کنند، باعث طراوت و تصفیه هوای محیط می شوند . یکی از مزایای دیگر آبشارهای صخره ای مصنوعی این است که طی مراحل ساده ای نصب می شوند . آبشارهای صخره ای مصنوعی را می توان داخل محوطه ساختمان و یا در فضای بیرونی ساخت اما طبیعتا آبشاری که داخل ساختمان ساخته می شود کوچک تر است. در کنار آبشار صخره ای برای جلوه بیشتر این سازه بهتر است از مولفه های فضای سبز مانند چمن و خزه و آبزیان و .. استفاده نمود. با پیمانکاری سنگ لاشه کاظمی همراه باشید تا در ادامه به نحوه نصب و اجرای آبشار صخره ای مصنوعی با سنگ لاشه بپردازیم.

ابزار های مورد نیاز جهت ساخت آبشار صخره ای

ابزار های مورد نیاز جهت طراحی و ساخت آبشار مصنوعی معمولا شامل ، سنگ لاشه ،سنگ ورقه ای ، سنگ قلوه ای ، بتن ، سیمان ، بتن تقویت شده با الیاف شیشه ای ، فایبرگلاس ، پوکه های معدنی  و  .. هستند .

در چه مکان هایی می توان آبشار مصنوعی ساخت ؟

معمولا آبشار مصنوعی را در  فضای روف گاردن – لابی ساختمان – فضای داخلی باغ -مجاور استخر – فضای خارجی رستوران و کافی شاپ – حیاط ساختمان – بالکن و .. می سازند .

ساخت آبشار مصنوعی چه مراحلی دارد؟

ساخت هر سازه ای که با آب مرتبط باشد، نیازمند زیر سازی و عایق کاری است . در ساخت آبشار مصنوعی هم برای جلوگیری از نفوذ آب ، ابتدا زیر کار را عایق می کنیم . در مرحله بعد سازه فلزی که میخواهیم آبشار را روی آن بنا کنیم ، می سازیم بعد از ساخت اسکلت فلزی ، با استفاده از سیمان شکل اولیه آبشار را می سازیم و اشکالی به شکل سنگ روی آن ایجاد می کنیم . در مرحله بعد با کمک پودر سنگ و چسب روی سازه پوشش ایحاد می کنیم و در نهایت پس از پایان کار ،لوله کشی و نصب پمپ و … انجام می شود .باید آب طوری لوله کشی شود که از بالاترین قسمت آبشار به صورت ریزشی روی سنگ ها ریخته شود و در انتهای کار به وسیله مخزنی که در پایین آبشار قرار دارد به بالا پمپاژ می شود .

اگر طرفدار جلوه های نور پردازی هستید می توانید داخل آبشار را با نورپردازی ، زیباتر کنید . برای محوطه اطراف آبشار گیاهان و آبزیان و سنگهای رودخانه ای زیبایی انتخاب کنید تا با ترکیب آنها با فضای آبشار ، جلوه دو چندان به فضا بدهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست