یکی از دغدغه های مهم برای ساختمان هایی که طبقات زیرین ساختمان یا حیاط را به عنوان پارکینگ مورد استفاده قرار می دهند ، زیبایی ظاهری محوطه پارکینگ و استحکام و استقامت کف پارکینگ است . سنگ های ساختمانی بر اساس خصوصیاتی که دارند ، هر یک کاربرد ویژه ای دارند و جهت مصرف خاصی مورد استفاده قرار می گیرند . اجرای کف پارکینگ با سنگ لاشه ،یکی از روش های کف سازی پارکینگ است.

معیار انتخاب سنگ کف پارکینگ

موقعیت پارکینگ در ساختمان به دو صورت تعبیه می شود . در بعضی ساختمان ها پارکینگ در قسمت ورودی ساختمان و در بخش حیاط ساختمان قرار دارد . در این حالت پارکینگ کاملا در معرض دید قرار دارد پس اگر می خواهید فضای پارکینگ را به وسیله سنگ ، نماسازی کنید باید علاوه بر استحکام به فاکتور زیبا سازی محوطه هم توجه کنید . اما در بعضی ساختمان ها پارکینگ در طبقات زیرین ساختمان است و در معرض دیدی قرار ندارد .پس الزاما رعایت نکات مربوط به استقامت و استحکام فضا کافی می باشد.

ویژگی‌های سنگ مناسب کف پارکینگ

مهم ترین ویژگی سنگ های مناسب برای کف پارکینگ ، مقاومت در برابر سایش و ضربه است . پارکینگ محل عبور ماشین و رفت و آمد افراد است پس باید قاعدتا از سنگ هایی که مقاومت بیشتری در برابر تخریب و شکستگی دارند استفاده کنیم. ویژگی دیگر ، مساله جذب آب کم تر است. در حیاطهایی که آبریزی زیاد وجود دارد ، باید از سنگ هایی که جذب آب کمتری دارند استفاده کنیم. اگر زیبایی و انعکاس نور جهت وسیع تر دیده شدن فضا ، یکی از فاکتور های مورد نظر شماست ، بهتر است از سنگ های صاف و روشن استفاده کنید . مزیت دیگر استفاده از سنگ های روشن و صاف ،نشان دادن کثیفی و روغن ماشین و عدم جذب روغن ماشین و … است.با تفاسیر گفته شده ،سنگ های مرمریت که دارای انواع مختلفی هم هستند، سنگ های مناسبی برای کف سازی پارکینگ به شمار می روند.

قیمت تخمینی سنگ پارکینگ

قیمت سنگ پارکینگ بر اساس معیار های گفته شده ، متغیر است .ضخامت سنگ ، درجه نفوذ آب و استحکام و کیفیت ساب و فرآوری از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ پارکینگ هستند.عامل مهم دیگر ابعاد سنگ است . هر چه ابعاد سنگ بزرگ تر باشد ، قیمت آن بیشتر است .برخی از سنگ های گرانیت و چینی و مرمریت سنگهای نسبتا ارزان قیمتی هستند که انتخاب مناسبی برای کف پارکینگ محسوب می شوند.در ادامه به بررسی جزئیات این سنگ ها می پردازیم

  • سنگ پارکینگ گرانیت

سنگ گرانیت به عنوان اولین گزینه ، یکی از مستحکم ترین سنگها جهت سنگفرش پارکینگ است و معمولا در مکان های پر رفت و آمد استفاده می شود . علاوه بر استحکام از نظر رنگ بندی هم بسیار متنوع است.

  • سنگ مرمریت

سنگ مرمریت هم مانند سنگ گرانیت دارای درجه استحکام و ضربه پذیری بالایی است و در مکان های پر رفت و آمد و مکان هایی که در معرض فشار و ضربه قرار دارند ، کاربرد دارد. یکی از ویژگی های این سنگ ،سطح صاف و صیقلی و زمینه روشن است .برای همین است که سنگ مرمریت هم گزینه بسیار مناسبی برای فضای پارکینگ به شمار می رود .

  • سنگ چینی

گزینه بعد ، سنگ های چینی هستند که بارز ترین ویژ گی این سنگها، مقاومت در برابر جذب آب است . اگر حیاط و پارکینگ مورد نظر در معرض آبریزی هستند ، توصیه می شود از سنگ های چینی که دارای قیمت بسیار مناسبی هم هستند استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست