یک از اقداماتی که در جهت زیبا سازی نمای داخلی ساختمان انجام می گیرد ، استفاده از سنگ بر روی کابینت های آشپزخانه است. مهمترین مسئله ای که در کنار زیبایی کار باید به آن توجه نمود ، جنس سنگ مورد استفاده است . سنگی که به عنوان پوشش روی کابینت ها قرار می گیرد باید دارای طول عمر و دوام بالایی باشد و در برابر سایش و مخصوصا حرارت ، مقاوم باشد.به این منظور معمولا از سنگ های طبیعی مانند مرمر و گرانیت و یا از سنگ های مصنوعی مانند کورین استفاده می شود .

انواع سنگ پوشش روی کابینت

دایره انتخاب شما در مورد سنگ های پوشش روی کابینت به اندازه کافی وسیع است و می توانید انتخاب های متنوعی داشته باشید .اما آنچه که اهمیت بیشتری دارد مقاومت و جنس سنگ است. پس در کنار زیبایی اولویت با مقاومت و طول عمر است.

  • سنگ روی کابینت گرانیتی

اولین گزینه در انتخاب یک سنگ زیبا و مقاوم سنگ گرانیت است و یکی از پرکاربردترین سنگ ها در پوشش روی کابینت است . تنوع رنگ و زیبایی و لوکس بودن این سنگ ، جایگاه ویژه ای در میان سنگ های کابینت به آن داده است .سطح این سنگ صاف و صیقلی است و در صورت آلوده شدن به مواد چرب و گرد و غبار به سادگی پاک می شود.

  • سنگ کابینت مرمر

بارزترین ویژگی سنگ مرمر، زیبایی و سطح صاف و روشن آن است. سنگ های مرمر ظاهر کار را همواره لوکس و مدرن و پاکیزه نشان می دهند اما باید اقدامات لازم در جهت مراقبت  از سنگ مرمر را هم در نظر بگیرید  به عنوان مثال این سنگ در برابر مواد اسیدی ضعیف بوده و دچار خوردگی می شود و اینکه با وجود استحکام و مقاومت بالا، در برابر اشیا تیز دچار خط و خش میشود و از زیبایی آن کاسته می شود.

  • سنگ کوارتز برای کابینت

گزینه بعدی سنگ های کوارتز هستند . این سنگ ها از نظر ساختار تقریباً از ۹۳ درصد ذرات کوارتز و سایر مواد معدنی ساخته‌شده است . سنگ های کوارتز نسبت به سنگ های گرانیتی دارای تنوع رنگ بیشتری بوده و در برابر لکه ها مقاومت بالایی دارند . نگهداری سنگ های کوارتز ساده است .نکته حالب توجه این است که مقاومت کوارتز در بابر مواد اسیدی و حرارت بالاست و همین ویژگی ها ، این سنگ را به سنگی منحصر به فرد تبدیل نموده است .

  • سنگ مرمریت برای کابینت

بارزتزین ویژگی سنگ های مرمریت ، تراکم بالا و جذب آب حداقل است . به همین دلیل از نظر استحکام و طول عمر میتواند گزینه ماندگار و کاربردی باشد. ضخامت یکنواخت و یکدست و بدون نقص و تنوع رنگ و ظاهر زیبایاین سنگ میتواند در طراحی دکوراسیون آشپزخانه شما معجزه خلق کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست