از آنجا که محوطه اطراف ساختمان اولین فضایی است که با آن مواجه می شویم ، برای ایجاد  یک چشم انداز مطلوب ، بهتر است که محوطه سازی این فضا ، با زیبایی و استحکام انجام شود . این پروژه صرفا جهت زیباسازی فضا نیست و به فضای مقابل ساختمان ارزش می بخشد.

فضای محوطه ساختمان به دلیل شرایط آب و هوایی که دارد ، نیازمند استفاده از سنگ هایی است که در بلند مدت مستحکم باقی بمانند. پس لازم است که از سنگهای مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.

برای اجرای کفپوش محوطه میتوانید از سنگ لاشه ساده، ورقه‌ای، کوهی و حتی مالون استفاده کنید.

یکی از گزینه های مناسب برای محوطه سازی ساختمان ، استفاده از سنگ لاشه است.

سنگ لاشه یکی از محبوب ترین مصالح جهت محوطه سازی است . این سنگ بافت و استحکام مورد نیاز جهت محوطه سازی ساختمان را دارد و از آنجا که دارای قیمت مناسبی است ، میتواند انتخاب خوبی باشد.همچنین رنگ های متنوع انواع سنگ لاشه ، جذابیت ویژه ای به فضای محوطه ساختمان می دهد.

سنگ های لاشه عموما متقارن نیستند و می توان آنها را به سادگی نصب نمود . سنگ مالون دارای اشکال هندسی منظم تری است و می توان از آن برای کف سازی قسمت جلویی ساختمان استفاده کنید .

در این نوع سنگ هیچ گونه فرآوری انجام نشده و حالت استقامت و استحکام آن در برابر ضربات قوی ، به صورت ذاتی می باشد . البته باید در زمان انتخاب سنگ لاشه اطمینان حاصل کنید که سنگ ها فاقد شکاف باشند . چرا که وجود شکاف از استحکام و استقامت آن می کاهد .

سنگ لاشه را میتوان با ماسه فشرده و بتن نصب کرد که البته ماسه فشرده دارای مقاومت کمتری نسبت به بتن است و با رفت و آمد استحکام خود را از دست می دهد پس بهتر است برای نصب سنگ لاشه از بتن استفاده کنید.

اگر محوطه مورد نظر شما ، شامل فضای سبز و درختان زیادی است، می‌توانید در طراحی باغچه، محل رفت و آمد را با سنگ لاشه ورقه‌‌ای و کوهی تزیین کنید . میتوانید با استفاده از واش بتن در حاشیه گیاهان، درختان و همچنین در طراحی استخر ، جلوه ویژه ای به فضا ببخشید.

برای نگهداری فضای محوطه سازی شده با سنگ لاشه ، نیاز نیست کار خاصی انجام شود . پاکیزگی محوطه تنها اقدام لازم جهت حفط زیبایی و نگهداری فضا است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست